NAŠE MILOVANÁ KUTNÁ HORA OPĚT OŽILA

Je neděle 6.6. 2021 a kolem sedmé hodiny ráno začínají na Palackého náměstí v Kutné Hoře přijíždět první řemeslníci se svými stánky. Začíná se vše stavět a chystat na jarní a celkově druhý ročník akce Řemesla v Kutné Hoře. Akce začala oficiálně v 10 hodin a skončila o 6 hodin později. Mezi tím to v Kutné Hoře zase ožilo!

První návštěvníci doráží již před 10 hodinou. Na trhu se potkalo hned několik řemeslníků z různých oborů. Mohli jste se tedy setkat s košíkáři, pekaři, hrnčíři, včelaři, vinaři designéři, tkadleny nebo švadlenami. Mezi tvůrci tedy nechyběla ani Míša Kubešová z Bagydesign se svými šitými výrobky.

Velký zájem byl tentokrát nejen o vždy oblíbené Chlebovky, pytlíky na nákup a uchování chleba, ale i o lněné a bavlněné zástěry pro ženy i muže.

Počasí celé akci přálo, celý den svítilo sluníčko a panovala příjemná atmosféra. Lidé si mohli vedle stánků užít i bohatý doprovodný program v podobě bublináře, muzikantů nebo tanečního souboru. Občerstvení bylo také pestré, ochutnat jste mohli lokální produkty od trdel přes svačiny z bistra za rohem až po limonády, řemeslná piva i kvalitní Kutnohorská vína.

Kdo zmeškal akci Řemesla v Kutné Hoře o hodně přišel. Máme ale dobré zprávy, na podzim se už chystá další ročník, tak sledujte náš facebook a my Vám řekneme včas 🙂

Označeno , , , ,